Jelly Dust tworzą:

Kasia Dobrzelecka – wokal,
Ola Pietrucień – perkusja,
Ola Korenkiewicz – gitara basowa,
Iza Hubala – gitara zwana prowadzącą.

Dziewczyny znają się od około 4 lat, obecnie są w klasie maturalnej o profilu dziennikarsko-teatralnym. Grają razem od roku bo sprawia im to przyjemność. Muzyka jest ich wspólna pasją. Słuchają różnych gatunków muzyki począwszy od wszelkich odłamów rocka, przez alternatywę i nową falę brytyjską po new jazz.

Ich największym osiągnięciem jest udział w Festiwalu Babci i Dziadka w SOA Wrzos jak gwiazda wieczoru. Organizatorka festiwalu BiD, Sabina Leszczyńska po zakończeniu tego święta określiła atmosferę występów w paru słowach: „(…) aż po szaleństwo.”

Hades Band

Zespół powstał w połowie września 2005 roku i nosi nazwę HADES BAND. Działa pod patronatem ZSPS i VIII LO w Toruniu. Zespołem kieruje Łukasz Urbański, który jest jednocześnie aranżerem utworów. Cele, które przyświecają działalności zespołu to: rozwój uzdolnień muzycznych młodzieży, umiejętność współpracy w zespole oraz dobra zabawa. Zespół uczestniczył w licznych imprezach muzycznych i odniósł już wiele sukcesów. Wśród ważnych wydarzeń dla członków zespołu należy wymienić:

  • Festiwal piosenki religijnej CECYLIADA 2005 - pierwsze miejsce
  • Konkurs ''Młode talenty'' Bydgoszcz 2006 - wyróżnienie za kompozycję utworu pt: ''Od tylu dni'' otrzymał Jachu Gembala (piano)
  • Festiwal piosenki studenckiej ''Katorga 2006'' w Płocku - wyróżnienie
  • Festiwal piosenki studenckiej ''Fama 2006'' w Toruniu - wyróżnienie

Poza konkursami, zespół uświetniał swoją grą i śpiewem wiele innych, nie mniej ważnych imprez, takich jak:

  • Wigilia dla nauczycieli 22 grudnia 2005 roku w Przysieku
  • ''Drzwi otwarte'' ZSPS i VIII LO w Toruniu 07.III.2006
  • Targi szkół 10.03.2006
  • Konkurs językowy11 03.2006
  • Koncerty charytatywne z okazji Dnia Dziecka w Gimnazjum Publicznym nr 10 oraz w ZSPS i VIII LO w Toruniu
  • ''Prometeusze'', czyli uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas trzecich

Od maja 2006 roku działa kolejny szkolny zespół muzyczny pod nazwą ZAKAZ. Mimo stosunkowo krótkiej działalności, zespół ma już na swym koncie występy na kilku szkolnych i pozaszkolnych imprezach. Członkowie zespołu uczestniczyli w X Przeglądzie Gitarowym 2006, który odbył się w Bydgoszczy. Ponadto z okazji Dni Papieskich uświetnili Uroczystą Mszę Świętą w Czerniewicach. W chwili obecnej przygotowują się do uczestnictwa w Cecyliadzie 2006.

W młodzieży drzemie ogromny potencjał, trzeba dać im tylko szansę odkrycia swoich talentów, mocnych stron i umożliwić ich rozwijanie. Potrafią spędzać swój wolny czas w sposób konstruktywny i co warto podkreślić często nawet w weekendy spotykają się ze swoim zespołem, z nauczycielem, aby dobrze przygotować się do występu. Ale jak widać po uśmiechu na ich twarzach warto włożyć swój wysiłek, ciężką pracę, bo daje to dużo satysfakcji.