Spotkanie z Marcelem Woźniakiem


Rynna Poetycka 2017

Gala Prometeuszowa - część artystyczna

Egzamin maturalny z języka polskiego

 

Klasa teatralno – dziennikarska

Klasy teatralno – dziennikarskie tworzą aktywni, kreatywni i ambitni uczniowie. Poza nauką mogą oni w naszej szkole rozwijać swoje zainteresowania teatrem i dziennikarstwem. Uczniowie tych klas raz w miesiącu wychodzą do teatru; także przynajmniej raz w semestrze wyjeżdżają na musical do Warszawy lub Gdyni. Byliśmy już na „Kotach”, „Grease”, „Opentańcu”, „12 Ławkach”, „Tańcu Wampirów”, Footloose” oraz Fame”. Przed nami kolejne premiery!

Swój talent aktorski, wokalny, satyryczny, reżyserski i inne można rozwijać na kole teatralnym i kabaretowym. Uczniowie klas teatralno – dziennikarskich prezentują się na wszystkich uroczystościach szkolnych, np. ślubowaniu klas pierwszych, Walentynki, Dziejach Torunia, pożegnaniu maturzystów, itp.

Na lekcjach języka polskiego często pracują metodami aktywnymi, wykazują się inwencją twórczą, np. piszą fraszki, bajki, gazetki z lektur oraz przygotowują inscenizacje różnych tekstów literackich.

W klasie pierwszej obowiązkowe są warsztaty teatralne i dziennikarskie, na których młodzież zgłębia tajniki wiedzy o tekstach publicystycznych, zawodzie dziennikarza oraz aktora. Uczniowie próbują swoich sił scenariopisarskich i choreograficznych, Organizowane są wyjazdy do telewizji, wyjścia do radia oraz warsztaty z aktorką z Teatru Horzycy.

Jeśli jesteś zakochany w teatrze lub masz zmysł dziennikarski to przyłącz się do nas! Zapraszamy!