Uczniowie Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO w Toruniu wraz ze Uczniami szkół z Turcji  uczestniczą w roku szkolnym  2020/2021 w projekcie o tematyce proekologicznej i prospołecznej pt. "Nie marnuj, bądź zero waste!".

Korzystając z platformy eTwinning oraz szerokiego wachlarza narzędzi cyfrowych tworzą ciekawe materiały promujące ekologiczny i świadomy styl życia, jednocześnie doskonaląc swoje umiejętności językowe.

Co miesiąc uczniowie zapoznają się z jednym problemem z zakresu ochrony środowiska, konsumpcjonizmu oraz uświadamiania o potrzebach społeczności lokalnych, w których żyjemy.

Uczniowie stworzyli do tej pory prezentacje z okazji Światowego Dnia Żywności, przeanalizowali stopień generowania odpadów tworząc interaktywne zdjęcia, opracowali mapy myśli na temat plastiku, stworzyli wpisy na blogu o rozwiązaniach w duchu zero waste oraz wykorzystali materiały z recyklingu do nadania nowego życia zużytym opakowaniom.

Wspólnie z uczniami z Turcji napisali utwór o zero waste, głosowali w konkursie na najlepsze logo oraz plakat projektu, stworzyli  efektowne chmury myśli oraz barwne infografiki. 

Warto zobaczyć filmik promujący projekt: 

https://animoto.com/play/uM7CwyGp8lcLXswN3Stg0w

Przed nimi pisanie pamiętnika o codziennych działaniach zero waste oraz świętowanie Światowego Dnia Ziemi.

Projekt kończy się w maju 2021 r. 

Projekty uczniowskie (między innymi):

1) infografiki w easel.ly

https://wke.lt/w/s/FAgY44

2) chmury myśli w Mentimeter

https://wke.lt/w/s/xnmX3v

3) plakaty w Canvie

https://wke.lt/w/s/UKp7Yt