Konkurs „Jak Polak z…- z sąsiadem lepiej”
Jeżeli podczas wakacji odwiedzisz tereny przygraniczne, wybierasz się nad morze lub w góry - to zachęcamy do zabrania aparatu i poszukania tam projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich, zrealizowanych we współpracy z partnerami z zagranicy. By wziąć udział w konkursie wystarczy zrobić zdjęcie, wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać je do nas. Czekamy na ciekawe fotografie z miejsc, które zmieniły się bądź zaistniały dzięki wsparciu z transgranicznych programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej i Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa.

Szczegóły: http://www.kuratorium.bydgoszcz.uw.gov.pl/main.php?menu=1&item=2400&page=3742

Konkurs "Sfotografuj wolność"
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych do udziału w ogólnopolskim konkursie „Sfotografuj wolność”. To twórczy projekt - okazja do wyrażenia na autorskiej fotografii własnej wizji oraz pomysłu na to, jak pokazać wolność.

Zróbcie zdjęcia miejsc, przedmiotów, osób lub sytuacji, które kojarzą Wam się z wolnością - jednym z podstawowych i niezbywalnych praw każdego z nas. Zdjęcia, w formie pliku cyfrowego, w rozdzielczości 300 dpi, w rozszerzeniu TIFF lub JPG, w RGB, należy przesłać na adres: mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Preferowane są zdjęcia wykonane w poziomie (najlepsze z prac zostaną wydrukowane w formacie 50 x 70 cm). Uwaga: maksymalny rozmiar załącznika w mailu nie może przekroczyć 15MB.

Szczegółowe informacje w serwisie: http://www.ceo.org.pl/pl/mamyprawo/wolnosc