11. edycja programu Święto Drzewa 2013

Klub Gaja od 11 lat prowadzi program edukacji ekologicznej Święto Drzewa. Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska oraz zainspirowanie uczestników do podjęcia lokalnych działań na rzecz sadzenia i ochrony drzew. Co roku, inicjujemy społeczne działania na rzecz sadzenia i ochrony drzew, które realizowane są w całym kraju – od małych miejscowości po duże miasta oraz poza granicami Polski. Do programu Święta Drzewa mogą przystąpić placówki oświatowe, samorządy, instytucje, organizacje, firmy i osoby prywatne. Przyłączając się do Święta Drzewa – podejmujecie Państwo konkretne działania na rzecz ochrony środowiska i klimatu. Więcej informacji na stronie internetowej www.swietodrzewa.pl

Szczegóły i zapisy: Anna Willa, Krzysztof Bartoszyński

Stypendia dla pasjonatów

Dziesięciu młodych torunian otrzyma roczne stypendia na rozwijanie swoich pasji. Trzecia edycja Programu Stypendialnego Pasjopolis startuje 2 września 2013 roku.

Wnioski o stypendia można składać do 30 września tego roku. Wyniki naboru poznamy 7 października. Głównym kryterium przy ubieganiu się o roczne stypendium nie są szkolne oceny, a indywidualne pasje uczniów, które nie zawsze wpisują się w licealny program nauczania.

Podobnie jak w zeszłym roku licealistów wesprze Fundacja Platon im. Kuby Rumińskiego i firma Apator SA.

Więcej informacji na stronie www.pasjopolis.pl i www.pasjopolis.wordpress.com oraz Krzysztof Bartoszyński

Zdolni znowu na start

Ruszył nabór w czwartej edycji projektu stypendialnego dla szczególnie uzdolnionych uczniów gimnazjów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Zdolni na start”. W roku szkolnym 2013/2014 wsparcie otrzyma 330 młodych mieszkańców regionu. Wnioski można składać do 20 września.

Szczegóły: http://zdolni4-1.kujawsko-pomorskie.pl/ oraz Krzysztof Bartoszyński

Konkurs plastyczny bez samochodu

22 września 2013 r. obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu ogłosił konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży.

Konkurs polega na wykonaniu rysunku formatu A3 - dowolną techniką - o tematyce dotyczącej funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu.

Prace należy przesyłać pocztą lub dostarczyć osobiście do Biura Przewozów i Usług MZK w Toruniu Sp. z o.o., ul. Sienkiewicza 24/26, do 13 września 2013 r. 
Wyniki konkursu opublikowane zostaną 22 września 2013 r. podczas imprezy "Dzień bez samochodu" na terenie Szkoły Leśnej na Barbarce oraz na stronie www.mzk-torun.pl.

Wszelkie informacje na temat konkursu można uzyskać kontaktując się z organizatorem pod adresem e - mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin: http://www.torun.pl/pl/konkurs-plastyczny-bez-samochodu

SZKOLNA INTERNETOWA GRA GIEŁDOWA - rusza rejestracja do gry i kursu e-learningowego o inwestowaniu!

Od 2 września rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej - 12. już edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG) i kursu e-learningowego poświęconego finansom i giełdzie. W projekcie mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy prześlą formularz zgłoszeniowy. (dostępny na stronie organizatora). W Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej biorą udział 3-4 osobowe zespoły uczniów zgłaszane przez nauczyciela. Na starcie Gry otrzymają dostęp do notowań giełdowych i 100 tys. wirtualnych złotych, które mogą zainwestować w akcje spółek z WIG20, WIG30 i mWIG40 oraz w lokaty bankowe. 
Wszyscy zarejestrowani uczniowie, a także nauczyciele mają też dostęp do kursu e-learningowego o giełdzie i inwestowaniu: www.sigg.edu.pl

Zapisy: do 24 września.

Szczegóły i zapisy: Krzysztof Bartoszyński, Małgorzata Wrzos, Sylwia Głowicka, Jolanta Przywoźna


Zaproszenie na Salon Maturzystów — 10-11.09.2013 r., Bydgoszcz

10-11 września 2013 r., w godzinach 08:30-15:00 w Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy, Al. Prof. S. Kaliskiego 7 odbędzie się Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów. Gościć będą uczelnie z województwa kujawsko-pomorskiego i całej Polski.

Więcej informacji, program Kujawsko-Pomorskiego Salonu oraz link do rejestracji na stronie Salonu Maturzystów:

http://www.salonmaturzystow.pl