Polska Akcja Humanitarna

Pajacyk to nazwa programu dożywiania dzieci w szkołach, który prowadzi Polska Akcja Humanitarna.
Zastanawiasz się jak możesz pomóc? 
Możliwości pomocy:
- codziennie klikaj w brzuszek Pajacyka na - http://www.pah.org.pl/o-pah/8/pajacyk ofiarujesz dzieciom ciepły posiłek nie ponosząc żadnych kosztów

Zapraszamy do wzięcia udziału w Akcji Ekoszkoły, której celem jest zbiórka niepotrzebnych już użytkownikom telefonów komórkowych. Telefon komórkowy (bez względu na model) powinien posiadać wyświetlacz, płytę główną oraz korpus. 

Szczegóły akcji: http://www.ekoszkoly.pl/

Miejsce zbiórki: sala nr 49


Akcja „Szkoło Pomóż i Ty” 

Organizatorem akcji jest Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”. Akcja została zorganizowana w celu pomocy podopiecznym Fundacji. Koszt zakupu protez przewyższa możliwości finansowe rodziców. Zbiórka pieniędzy odbywa się poprzez nabycie cegiełek. Wartość nabycia cegiełki wynosi nie mniej niż 1 zł (koszt wyprodukowania 1 szt. cegiełki). Akcja trwa od 2.09.2013 r. do 1.06.2014 r. Do akcji mogą przyłączyć się uczniowie, dyrekcja, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły. Zachęcamy Was gorąco do uczestniczenia w tegorocznej akcji.

Szczegóły akcji: http://www.pomozity.org/pl/strona-gowna/521-akcja-szkoo-pomo-i-ty-2013.html


Akcja „Korki” Wspomóż hospicjum plastikową nakrętką

Organizowana przez stowarzyszenie akcja polega na zbiórce plastikowych nakrętek typu PET. Zbierać można wieczka, korki, pokrywki i zakrętki od najróżniejszych opakowań. Szczególnie pożądane są nakrętki z plastikowych butelek, np. po wodzie mineralnej, napojach, sokach, mleku, szamponach, detergentach czy też chemii gospodarczej, które wykonane są z polipropylenu. Obojętnie jaki kształt i kolor, obojętnie jaki producent. Liczy się ilość – im więcej kapsli, korków, nakrętek tym lepiej.

Pieniądze pozyskane ze sprzedaży zebranego tworzywa umożliwią doposażenie oddziału stacjonarnego Hospicjum „Światło” w Toruniu w nowoczesny sprzęt (dezynfektor, koncentratory tlenu, materace przeciwodleżynowe).

Miejsce zbiórki: sala nr 49

Samorząd Uczniowski